fbpx
Twitter

Tweeter zablokuje Ci konto? Uważaj co linkujesz

Czy Twoje posty na Twitterze zawierają liki do innych mediów społecznościowych? Lepiej je przejrzyj zanim Twitter zablokuje Ci konto.

Elon Musk i jego ekipa Twitter 2.0 wprowadzają nowe reguły, dotyczące tego co można, a czego nie można linkować na Twitterze. Pod lupą znalazły się wszelkie próby łączenia Twittera z konkurencyjnymi platformami, takimi jak Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr i Post. Powód? Darmowa promocja tych platform.

W co gra Musk?

Jak wyjaśnił Twitter:

„Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych użytkowników jest aktywnych na innych platformach społecznościowych. Jednak nie będziemy już zezwalać na bezpłatną promocję niektórych platform mediów społecznościowych na Twitterze”.

W pierwszej kolejności usunięte zostaną konta, utworzone wyłącznie w celu promowania innych platform społecznościowych. Równocześnie znikną konta, które w tweetach zawierają zawierają linki do powyższych platform lub ich użytkowników. Aby tego uniknąć należy usunąć wszystkie linki z bio i zaprzestać tweetowania linków do swoich kont. Oczywiście, obecnie miliony kont naruszają tę nową zasadę ?

Polak potrafi. Ale czy na Twiterze?

Nie będzie możliwe obejście zasady poprzez używanie skróconych linków typu bit.ly, inktr.ee, lnk.bio. Te także są zabronione i należy się ich pozbyć. Dozwolone są natomiast oficjalne opcje publikowania. Na przykład gdy udostępniasz coś opublikowanego na „fejsie” za pomocą oficjalnego przycisku Twittera z dostępnych opcji udostępniania. Teoretycznie więc nadal możesz tweetować swoje najnowsze aktualizacje, powiedzmy na Instagramie, i nie będzie to naruszeniem zasad. Ale opublikowanie bezpośredniego linku do twojego profilu na IG będzie.

Na co zezwala Twitter

Co ciekawe, wg nowej zasady Twittera, publikowanie linków lub nazw użytkowników do platform mediów społecznościowych niewymienionych powyżej, również nie stanowi naruszenia tej polityki. Co za tym idzie, linki do YouTube, Pinterest, Reddit, LinkedIn, Snapchat i, co ciekawe, TikTok, są w porządku :O

Twitter ostrzega również, że każda próba obejścia nowych zasad – na przykład przeliterowanie „kropki” w linkach do platform, aby uniknąć tworzenia adresów URL lub udostępnianie zrzutów ekranu swojego wpisu na zabronionej platformie, także będzie skutkować zawieszeniem konta.

Dozwolona wciąż będzie… płatna reklama dowolnej z zabronionych platform mediów społecznościowych.

Jeśli masz obawy, że się pogubisz w gąszczu nowych zasad i reguł na Twitterze, możesz oddać w nasze ręce prowadzenie swoich kont w social media. Będziemy mieć je pod kontrolą, by nikt nie próbował Ci ich zablokować.