fbpx
agencja public relations

Google Trends 2021 – Co nas najbardziej ciekawiło, interesowało i bawiło

Zaskakujące sytuacje, nowe zjawiska czy pogłębianie wiedzy? Internet jest jej kopalnią i jak wiadomo wystarczy dobrze poszukać, a można w nim znaleźć wszystko. Google opublikowało właśnie Trendy 2021, czyli zestawienie najczęściej wpisywanych haseł w swojej wyszukiwarce. Co Polacy najczęściej googlowali w 2021 r.?

Kto, co…

Niektóre wyniki wyszukiwania w Google wydają się nader oczywiste, inne są niezwykle zadziwiające – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że danego słowa szukała nie jedna, a kilkadziesiąt tysięcy osób. I tak, najszybciej zyskującym na popularności w mijającym roku hasłem było… Euro 2020. W drugiej kolejności popularność zyskiwały te, których można by się spodziewać, czyli nawiązujące do bieżących wydarzeń, szczególnie sytuacji nagłych, jak śmierć znanej osoby. Zaraz po Euro 2020 najczęściej wpisywaliśmy hasła: Krzysztof Krawczyk, Spis powszechny, Pacjent gov i Kamil Durczok.

Pacjent gov był też najpopularniejszym hasłem, jakie wpisywaliśmy w kontekście pandemii Covid-19. Choć rok temu wszyscy mieliśmy nadzieję, że jej temat nie będzie nas więcej interesował, niestety tak się nie stało. Równie często w mijającym roku wyszukiwaliśmy haseł: Loteria szczepionkowaKoronawirus zapobieganieSzczepienia Covid-19 i Astra Zeneca.

Google

Jak i ile…

Czego najczęściej chcieliśmy się nauczyć?  Jak zapisać się na szczepienie, Jak aktywować bon turystyczny, Jak spisać się przez Internet, Jak założyć internetowe konto pacjenta, Jak pobrać paszport covidowy.

Google

Nie mniej ważne były dla nas oczywiście wydatki. Najczęściej sprawdzaliśmy w Google Ile kosztuje test na covid, w dalszej kolejności Ile kosztuje szczepionka na covid. W obliczu wzrastających cen, galopującej inflacji i szokujących wypowiedzi niektórych polityków, nie powinno nas dziwić, że drugim pod względem popularności wyszukiwania hasłem w kontekście cen było Ile kosztuje chleb. Mniej przewidywalnymi, a jednak plasującymi się w pierwszej piątce wyszukiwaniami dotyczącymi finansów było Ile kosztuje bitcoin i Ile kosztuje aparat na zęby.

Kto to..

Wyszukiwania odpowiadające na pytanie Kto to, poza numerem jeden na liście, nie znajdują odzwierciedlenia w wydarzeniach mijającego roku w Polsce ani na świecie. Po części nawiązują do wydarzeń w kulturze masowej, część z nich jednak wydaje się zaskakująca. Najczęściej sprawdzaliśmy bowiem kto to: Talibowie, probant, snugglers, socjopata, introwertyk, ekstrawertyk, Emma Agreste, simp, felczer i konkwistador. Wyszukując konkretne nazwiska z kolei szukaliśmy informacji na temat Christiana Eriksena, Natsu, Paulo Sousy, Ewy Krawczyk, Igi Świątek. Diuna i Squild Game były najchętniej wyszukiwanymi filmami i serialami. W tym ostatnim przypadku, wyjątkowo, Polacy nie odbiegają od reszty świata.

Cały raport

Obserwuj nas

Zerknij też na wiadomości na Good-News.pl i na naszą ofertę