fbpx
wiadomości bezpośrednie

Meta testuje wiadomości bezpośrednie w Threads

Świetna wiadomość: Wkrótce będziecie mogli wysyłać wiadomości bezpośrednie (DM) na Threads. Niestety, nieco gorszą wiadomością jest to, że te wiadomości nie będą działać za pośrednictwem dedykowanego skrzynki odbiorczej Threads.

W tym tygodniu Meta uruchomiła nowy test na żywo, który dotknął wiadomości bezpośrednie na Threads, z niektórymi użytkownikami widzącymi nowy przycisk „Wiadomość” na profilach Threads.

Wiadomości bezpośrednie na Threads

Nowa opcja wiadomości bezpośrednich Threads technicznie umożliwi Ci wysyłanie wiadomości do innych użytkowników za pośrednictwem aplikacji. Jednak, zgodnie z oczekiwaniami, te wiadomości nie będą przesyłane przez Threads. Zamiast tego, faktycznie będziecie wysyłać swoje wiadomości do skrzynki odbiorczej Instagrama.

Chociaż może to nie być całkowicie rozczarowujące, warto zauważyć, że Threads nie będzie miało własnej, odrębnej skrzynki odbiorczej z wiadomościami bezpośrednimi. Wielu użytkowników liczyło na funkcję podobną do funkcjonalności wiadomości bezpośrednich na Twitterze, co zwiększyłoby użyteczność Threads w różnych aplikacjach.

Jednakże, nie wydaje się, aby taka opcja była w planach Meta w najbliższej przyszłości.

W listopadzie zeszłego roku szef Threads, Adam Mosseri, odrzucił spekulacje na temat możliwości wdrożenia wiadomości bezpośrednich w aplikacji, wyjaśniając, że:

„Aplikacja Threads jest zbudowana na bazie aplikacji Instagram, dlatego prawdopodobnie widzisz [kod związany z wiadomościami bezpośrednimi]. Nie budujemy wiadomości bezpośrednich w Threads”.

To stanowisko jest dość jednoznaczne i zgadza się ze strategią Meta, polegającą na integrowaniu produktów do przesyłania wiadomości w jedną infrastrukturę (proces, który trwa od 2019 roku).

Mimo trwających starań w celu usprawnienia produktów do przesyłania wiadomości, dodanie osobnego elementu wiadomości bezpośrednich do Threads mogłoby skomplikować sprawę. Dlatego też, decyzja Meta o wykorzystaniu skrzynki odbiorczej Instagrama do przesyłania wiadomości na Threads wydaje się być praktyczna.

Jednakże, ta decyzja podkreśla również inherentne połączenie między Instagramem a Threads, które w dłuższej perspektywie może okazać się niewykonalne, jeśli Threads ma ewoluować w odrębną platformę.

Obie aplikacje służą różnym celom, a profile użytkowników i zainteresowania są różne. Dlatego istnieje logiczny argument za oddzieleniem Threads od Instagrama. Jednak wykorzystanie istniejącej publiczności Instagrama do wzrostu Threads ma również swoje zalety.

W długoterminowej perspektywie oddzielenie funkcji wiadomości bezpośrednich dla Threads wydaje się trudne ze względu na strategię integracji Meta. Ponadto, wysiłki Meta w konsolidacji funkcji przesyłania wiadomości mogą utrudnić odłączenie Instagrama i WhatsAppa, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Mimo tych wyzwań, istnieje możliwość, że Threads ustanowi własną odrębną tożsamość, zwłaszcza jeśli osiągnie znaczny wzrost użytkowników i autonomię operacyjną. Jednakże, taki scenariusz jest prawdopodobnie uzależniony od osiągnięcia Threads znacznej bazy użytkowników, być może przekraczającej 500 milionów użytkowników.

Podsumowując, chociaż wiadomości bezpośrednie nadchodzą na Threads, nie będą działać niezależnie. Niemniej jednak nadal będą pełniły swoją podstawową funkcję w ramach aplikacji.


Zobacz dlaczego ważne jest prowadzenie kont w social media.