fbpx
CSR

CSR w Nowym Roku? Zostań partnerem PAH

Planujesz w nowym roku rozpocząć działania CSR w swojej firmie? Koniecznie rozważ wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej, która już od 30 lat wspiera potrzebujących na całym świecie.

3 dekady niesienia dobra

Może nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, że Polska Akcja Humanitarna prężnie pomaga ludziom już od 30 lat. W tym czasie pomogła 14,5 mln osób w 51 krajach na całym świecie. Obecnie pracuje w 10 państwach na 3 kontynentach. Na pewno nieraz rzuciła Ci się w oczy jej nazwa lub reklama. Ale czy przyszło Ci do głowy, że poza wysłaniem smsa na zbiórkę możesz aktywnie włączyć się w jej działalność? Nie musisz od razu zostawać pracownikiem lub wolontariuszem – Twoja firma może wesprzeć jej działania w ramach działań CSR. Razem możecie nieść pomoc, której wciąż tak wiele potrzeba. Zobacz jak bardzo możesz się przydać i zostań partnerem PAH!

CSR
źródło: PAH

PAH – nie tylko kataklizmy

Najbardziej rozpoznawalną wizytówką Polskiej Akcji Humanitarnej jest niesienie pomocy ludziom dotkniętym kataklizmami i klęskami żywiołowymi, a także kryzysami wywołanymi przez konflikty zbrojne. Każdego dnia na świecie z ich powodu cierpi wiele osób, w tym dzieci. Ale wojny i kataklizmy to nie wszystko – wiele regionów świata zostało dotkliwie naznaczonych ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa. Szczególnie kraje Globalnego Południa. Dzięki działaniom PAH, wspieranej przez darczyńców, partnerów oraz pracowników, w 2021 roku pomoc dotarła do 9 krajów z Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Środkowej i Europy, i skorzystało z niej aż 539 892 osób. W zeszłym roku PAH przeznaczyła ponad 56 mln zł na wszystkie programy pomocowe.

CSR
źródło: PAH

PAH walczy o wodę

Czy odkręcając kran, myślisz czasem o tym, że to co dla Ciebie jest oczywiste, wciąż jest poza zasięgiem milionów osób na świecie? I że z powodu braku dostępu do czystej wody co 20 sekund umiera jedno dziecko?! Wspierając PAH, niezależnie czy poprzez działania CSR, czy indywidualnie, pomożesz budować i remontować studnie, umywalnie i sanitariaty, sprawdzać jakość wody w miejscach, w których już możliwy jest do niej dostęp, ale także szkolić miejscową ludność z zakresu promocji higieny oraz dostarczać środki higieniczne czy pakiety menstruacyjne dla kobiet i dziewcząt. Pomoc niesiona przez Polską Akcję Humanitarną w większości przypadków polega na działaniach mających na celu poprawę jakości życia i poziomu bezpieczeństwa osób dotkniętych kryzysem humanitarnym. Stąd w zakresie działań podejmowanych przez PAH są m.in. te zmierzające do ułatwienia dostępu do czystej wody pitnej i godnych warunków sanitarnych.

źródło: PAH

Razem z PAH pomożesz mamom i niemowlakom

Bezpieczny poród, opieka okołoporodowa i noworodkowa wciąż jest marzeniem w wielu regionach świata. PAH stara się to zmienić. W czasie 30 lat swojej działalności PAH zajmowała się także promocją tych usług, edukacją dzieci i rodziców w zakresie zdrowia i higieny oraz zapewnieniem wsparcia dla ośrodków medycznych czy szkoleniem położnych. Na tym nie koniec. Zapewne zdajesz sobie sprawę z problemu niedożywienia ludzi na świecie. Dzięki działaniom prowadzonym przez PAH udało się dostarczać żywność dla kobiet w ciąży i karmiących, dożywiać dzieci poniżej 5. roku życia oraz dystrybuować nasiona i narzędzia rolnicze. Wpisując partnerstwo Polskiej Akcji Humanitarnej w swoje działania CSR, pomożesz uratować tysiące noworodków, bezpiecznie donosić oraz szczęśliwie rozwiązać setki ciąż, jak i zapewnić tysiącom ludzi właściwe odżywianie.

źródło: PAH

Gdy nadchodzi najgorsze

Nie każda pomoc, niesiona przez PAH, jest wcześniej zaplanowana. Organizacja działa też tam, gdzie nagłe i nieprzewidziane zdarzenia pozbawiają mieszkańców dachu nad głową i podstawowych środków do życia. Przez te 30 lat PAH był chyba w każdym miejscu na świecie, gdzie zdarzyły się trzęsienie ziemi, huragan czy konflikt zbrojny. Niosąc pomoc doraźną, zaspokaja podstawowe potrzeby osób w kryzysach, oferując wsparcie materialne służące zapewnieniu odpowiedniego schronienia. Pracownicy PAH budują na miejscu domy tymczasowe oraz wydają artykuły pierwszej potrzeby. Dzięki tym działaniom udało się wspomóc wiele osób, którym np. grozi wychłodzenie czy głód.

źródło: PAH

PAH dla polskich dzieci

Działania Polskiej Akcji Humanitarnej to nie tylko działania na rzecz potrzebujących za granicą. Dzięki PAH tysiące polskich dzieci mogą codziennie zjeść w szkole czy świetlicy (a w okresie wakacyjnym w placówkach opiekuńczych) ciepły i odpowiednio zbilansowany posiłek. Niemal od początku swojego istnienia PAH w ramach akcji „Pajacyk” prowadzi zbiórkę funduszy na dożywianie polskich dzieci. Od 1998 r. przeznaczono na ten cel 128 195 673 zł, wspomagając tym samym aż 127 065 małoletnich. W 2021 r. ponadto, w odpowiedzi na pogłębiający się problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce, PAH uruchomiła pilotażowy program pomocy psychospołecznej dla dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pomoc otrzymało 1901 osób, w tym 1281 dzieci i młodzieży. Od 24 lutego 2022 r. w działania te włączone są także dzieci i młodzież z Ukrainy, które przebywają w Polsce.

źródło: PAH

Przeciw hejtowi

Poza pomocą materialną Polska Akcja Humanitarna prowadzi projekt, który za zadanie ma walkę z mową nienawiści w Internecie i poza nim. Ma też zwrócić uwagę na wartości, jakie mogą płynąć z naszej różnorodności. Projekt oparty na platformie internetowej „DOM” przybliża realia życia ludzi w krajach pogrążonych w kryzysach humanitarnych. Platforma to informacje o wartych poznania projektach oraz raportach innych organizacji i osób. Pozwala dzielić się treściami i historiami tych, którzy otrzymali pomoc dzięki PAH lub wciąż potrzebują wsparcia. Opisy rozmów, opowieści, historie życia itp. bardzo pomagają zrozumieć położenie, w jakim znajduje się dziś wiele osób na świecie. Wokół platformy tworzy się społeczność nie tylko gotowa nieść pomoc lub dzielić się swoją wiedzą, ale także organizująca webinary i warsztaty. Podczas spotkań dzielą się wiedzą na temat mowy nienawiści w Internecie uderzającej w osoby, które żyją w kryzysach humanitarnych. Więcej na https://pah.org.pl/dom/

CSR
źródło: PAH

CSR w Nowym Roku? Wesprzyj PAH

Ty także możesz stać się częścią Polskiej Akcji Humanitarnej. Nie, nie musisz zostawać pracownikiem lub wolontariuszem, choć oczywiście możesz. Wystarczy, że wesprzesz organizację w dowolny sposób – przekazując 1,5% podatku, wpłacając darowiznę jednorazową lub cykliczną (link do wpłat) lub – jak wiele polskich firm – zostając jej partnerem (zobacz: https://www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-biznesu/). Z tej możliwości skorzystało już wiele renomowanych polskich i działających na naszym rynku marek. Pokazują w ten sposób, że są dla nich rzeczy równie ważne lub ważniejsze niż prowadzenie biznesu. A są nimi ludzkie życie, zdrowie i bezpieczeństwo.


Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu działań CSR? Pomożemy.